Przejdź do treści

Dofinansowania 2022

ZUS przygotował dla firm innowacyjne dofinansowania.

Dofinansowania 2022 w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych będą miały na celu wsparcie firm w pozyskaniu specjalistycznych maszyn i urządzeń BHP. Po raz kolejny zostanie uruchomiony konkurs ZUS – Dofinansowanie płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Będą również zmiany w programie w celu zwiększenia innowacyjności rozwiązań.

Poprawa bezpieczeństwa pracy w formie dofinansowania ZUS jest od kilku lat jednym z priorytetów służących ograniczeniu liczby wypadków przy pracy oraz wydłużenia zdolności do pracy pracowników w okresie ich aktywności zawodowej. Dlatego dofinansowania 2022 również obejmą wsparcie płatników składek w celu zakupu nowych maszyn i urządzeń poprawiających bezpieczeństwo na stanowisku pracy. Program prewencji wypadkowej zyskał przez ostatnie lata bardzo na popularności. Coraz większe zainteresowanie programem sprawia, że ZUS zmienia pewne założenia dotyczące prewencji wypadkowej.

Dofinansowania 2022

Wprowadzone w poprzednich latach ograniczenia techniczne dotyczące dopuszczalnego do dofinansowania sprzętu sprawiły, że na znaczeniu zyskali eksperci ds. dofinansowania, którzy pomagają właściwie przygotować wniosek do ZUS. W tym roku zostały również zmienione procedury przyznawania dofinansowania, dlatego ważne jest, aby przed przystąpieniem do konkursu ZUS sprawdzić, czy z pewnością korzystamy z aktualnych wytycznych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych dobrze ocenia rozwiązania innowacyjne, dlatego w naszym projekcie dofinansowania 2022 należy w opisie działań uwzględnić wszystkie aspekty funkcjonowania zmodernizowanego stanowiska pracy w naszym przedsiębiorstwie.

Aby nie przegapić terminu złożenia wniosku o dofinansowanie można już teraz uzupełnić formularz na podstawie którego otrzymasz dodatkowe informacje jak działa konkurs ZUS oraz kiedy może rozpocząć się przyjmowanie wniosków o dofinansowania 2022.