Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

KONKURS

Zapraszamy Cię do udziału w konkursie dla pracodawców, w którym możesz wygrać dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Termin składania wniosków 16 lipca – 23 sierpnia 2018 r.

W konkursie ZUS wybierze projekty, które poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy.

Szczegółowe warunki konkursu dostępne w Biuletynie Informacji PublicznejDofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Co powinieneś zrobić, jeśli ubiegasz się o dofinansowanie projektu

Zgłoś się po pomoc w przygotowaniu dokumentów >>

 1. Pobierz dokumenty i zapisz je na dysku swojego komputera.
 2. Zapoznaj się dokładnie z regulaminem konkursu, wszystkimi załącznikami do regulaminu konkursu, w tym z instrukcją wypełniania Wniosku o dofinansowanie.
 3. Wypełnij wniosek o dofinansowanie i zapisz go na swoim komputerze.
 4. Sprawdź w regulaminie konkursu, jakie załączniki do wniosku o dofinansowanie są wymagane i przygotuj ich wersję elektroniczną w swoim komputerze. Wszystkie dokumenty powinny zostać przygotowane w formacie .pdf, a zdjęcia w formacie .gif lub .jpg.
 5. Gdy przygotujesz wniosek o dofinansowanie i załączniki, wejdź na stronę www.prewencja.zus.pl i dodaj na niej dokumenty – wybierz na swoim komputerze ostateczną wersję wniosku o dofinansowanie i załączniki.
 6. Wciśnij przycisku „Wyślij”, aby przesłać wniosek wraz z załącznikami do ZUS.
 7. Komunikat o treści „Pliki zostały wysłane” potwierdza przesłanie dokumentów w formie elektronicznej do ZUS.
 8. Podpisz wersję papierową wniosku o dofinansowanie. Wraz załącznikami złóż go w naszej placówce lub wyślij do nas pocztą na adres, który podaliśmy w regulaminie konkursu. Zrób to w terminie od 16 lipca do 23 sierpnia 2018 r. Więcej na stronie Konkurs dofinansowanie ZUS.

Ważne

 • Liczba kontrolna na wniosku o dofinansowanie w wersji elektronicznej musi być taka sama co na wersji papierowej przekazanej do ZUS. Przesłanie Wniosku o dofinansowanie tylko w wersji papierowej lub tylko w wersji elektronicznej, nie podlega rozpatrzeniu.
 • Za każdym razem, gdy zmienisz zapis we wniosku o dofinansowanie, zmieni się jego liczba kontrolna.
 • Zapisz na swoim komputerze wersję elektroniczną wniosku o dofinansowanie, którą przekazałeś do ZUS.
 • Rozpatrzymy Twój wniosek, jeśli suma kontrolna na wersji elektronicznej i papierowej będzie się zgadzać, a wnioski w obu wersjach przekażesz do nas.

Więcej informacji pod adresem e-mail: kontakt@dotacjezus.pl

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. z 2017 r., poz. 1773 z późn. zm.).