Jak wypełnić Wniosek płatnika składek o dofinansowanie projektu

dofinansowanie bhp zus

Wniosek płatnika składek o dofinansowanie projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej niestety tylko pozornie wydaje się prosty. Pomijając fakt, że już jego sama nazwa jest trudna do przytoczenia, to na domiar złego wyjaśnienia do wniosku opracowane przez ZUS nie są wyczerpujące.

Przygotowany Wniosek będzie podlegał ocenie formalnej oraz merytorycznej, dlatego musi spełniać wszystkie kryteria oceny, a tych na stronie ZUS nigdzie nie znajdziemy. Pewną podpowiedzią może być fakt, że otrzymanie dotacji zależy od załączenia właściwych pomiarów środowiska pracy. To daje nam podstawowa informację – jeśli chcemy uzyskać jakąkolwiek dotacje ZUS musimy przygotować kompletną dokumentację do projektu.

Wypełniony wniosek o dofinansowanie

Zacznijmy od zgromadzenia wszystkich potrzebnych informacji. Pierwszą z nich jest oferta, którą chcemy dołączyć do Wniosku płatnika składek. Oferta musi zostać przygotowana przez oferenta w formie, które będzie spełniać kryteria ZUS. Dzięki temu będziemy mogli łatwo przenieść treść oferty do wniosku o dofinansowanie. Najlepiej sprawdzić u nas przykładowy wniosek o dofinansowanie projektu.

W kolejnym kroku należy załączyć wszystkie niezbędne dokumenty, które uzasadnią przeprowadzenie projektu i uzyskanie dotacji ZUS do poprawy bezpieczeństwa pracy. Do wniosku należy koniecznie dodać zdjęcia stanowiska pracy, które zobrazują potrzebę poprawy BHP na danym stanowisku pracy. Wypełniony Wniosek płatnika składek o dofinansowanie projektu początkowo należało złożyć w Departamencie Prewencji w Warszawie. Aktualnie nastąpiła zmiana i wypełniony wniosek o dofinansowanie z zus składamy we właściwym terytorialnie oddziale.

wypełniony przykładowy wniosek o dofinansowanie

Pomoc ekspertów bezcenna

Jeśli nie masz pewności jak wypełnić wniosek o dotacje ZUS, warto rozważyć pomoc ekspertów. Pamiętaj, że program ma już kilka lat, więc najlepsi eksperci powinni mieć nawet 5-cio letnie doświadczenie. Powierzenie Wniosku płatnika składek o dofinansowanie specjalistom, którzy mają niezbędne doświadczenie w opracowaniu dokumentacji do ZUS jest z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Na stronie dotacjezus.pl na dole zamieszczony jest formularz, dzięki któremu możesz przesłać zapytanie o pomoc w przygotowaniu wniosku. Wnioski do ZUS o dofinansowanie bhp muszą spełniać rygorystyczne normy formalne i merytoryczne, które niestety nie sa w pełni opisane w instrukcjach. Poprawne opracowanie wniosku przez doświadczonych ekspertów nie tylko oszczędza czas, ale również pozwala skorzystać z dodatkowych propozycji i przykładowych wdrożeń systemów poprawy BHP. Zamów u nas przykładowy wniosek o dofinansowanie projektu z ZUS.